Co zrobić kiedy analiza wody wykaże problemy z żelazem?

Jakość wody stwierdzić można po pokreśleniu jej mętności oraz barwy, a także zbadaniu zawartości żelaza. Chociaż pierwiastek ten jest potrzebny ludzkiemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, jego ponadwymiarowe występowanie w wodzie uznawane jest za niepożądane.

odżelaziacz wody

W związku z tym na rynku dostępne są rozmaite odżelaziacze wody, które służą do wytrącania z niej żelaza. W procesie tym dochodzi do zmiany rozpuszczalnych związków żelaza w formy nierozpuszczalne, dzięki czemu możliwe jest zatrzymanie ich na drodze filtracji przy użyciu odpowiedniego złoża w specjalnym urządzeniu.

Żelazo to ogromny problem

Chociaż udostępniana przez sieci wodociągowe woda jest uzdatniana, kiepska kondycja instalacji wodociągowej może przyczyniać się do powtórnego zanieczyszczania wody. Oprócz problemu spowodowanego korodowaniem zbiorników i rur, duże znacznie mają również czynniki przemysłowe. Wszystkie te czynniki odpowiadają za pojawianie się w wodzie zbyt dużych ilości żelaza, stanowiących zagrożenie dla zdrowia. Usuwanie żelaza przeprowadzane jest również z powodu narażenia sanitariatów na rdzewienie oraz powstawania brzydkich, żółtych zacieków. Powody te sprawiają, że inwestycja w sprawny odżelaziacz wody jest nie tylko usprawiedliwiona, ale również niezbędna.

Znajdź swój odżelaziacz wody na https://www.zestudni.pl/odzelaziacze-wody/

Różne rodzaje odżelaziaczy

Odżelaziacze wody zaliczane są do urządzeń filtracyjnych, które działają grawitacyjnie lub ciśnieniowo. Są one wypełnione specjalnym złożem filtracyjnym, które służy do oczyszczania wody z różnych niechcianych związków, w tym również pierwiastka żelaza. Złoże jest materiałem filtracyjnym, które najpierw je absorbuje, a następnie utlenia. W procesie filtrowania, skład wody oraz związane z uwarunkowania techniczne mają znacznie drugorzędne. Na rynku dostępnych jest wiele odżelaziaczy zautomatyzowanych oraz bezobsługowych, które posiadają bardzo wydajne złoża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.