Poznaj ekologiczny i ekonomiczny sposób na smaczną wodę

Nie jesteś zadowolony ze smaku wody kranowej? Chciałbyś ją pić, jednak nie przemawia do Ciebie pod względem zapachu? Wcale nie musisz przerzucać się na wodę butelkowaną! Okazuje się, że istnieje bardzo prosty sposób, by poprawić jej właściwości!

ultrafiltracja Ecoperla Slimline POU

W dobie nagłośnienia wielu spraw związanych z ekologią na pewno i Ty zdajesz sobie sprawę z tego, że woda butelkowana na co dzień nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Przede wszystkim jest to opcja kilkukrotnie droższa od kranówki, a po drugie do środowiska znowu produkowana jest ogromna ilość odpadów, które rozkładają się przez wiele lat i realnie nie podlegają tak często recyklingowi, jak sami byśmy tego chcieli.

W związku z tym należy zastanowić się nad inną alternatywą pozyskiwania wody pitnej na co dzień. A może wcale nie trzeba szukać tak daleko?

Bardzo proste rozwiązanie!

Nie trzeba wymieniać kranówki na plastikowe butelki. Wystarczy po prostu spróbować poprawić jej smak i zapach w taki sposób, aby spełniały nasze oczekiwania. Jest to możliwe za sprawą zastosowania prostego w działaniu filtra kuchennego, który montuje się najczęściej w okolicach zlewozmywaka w kuchni.

Choć filtry kuchenne nie są jeszcze tak popularne jak woda w plastikowych opakowaniach, to stale zyskują na znaczeniu i znajdują swoje miejsce w coraz większej ilości gospodarstw domowych.

Do wody, która jest mało lub średnio zanieczyszczona wystarczającą propozycją są systemy ultrafiltracji. To zazwyczaj kilkuetapowe urządzenia, których główny element stanowi specjalna membrana ultrafiltracyjna.

Największymi plusami tych urządzeń są:

 • Brak odrzutu do kanalizacji
 • Filtracja całej wody na bieżąco
 • Brak potrzeby montażu zbiornika na magazynowanie wody
 • Zachowanie w wodzie wszystkich naturalnie występujących materiałów

Wszystkie cechy wypisane powyżej świadczą o tym, że systemy ultrafiltracji są bardzo ekologiczne i ekonomiczne.

Kto może korzystać z ultrafiltracji?

Warto mieć na uwadze, że systemu ultrafiltracji nie należy brać pod uwagę, jeśli w wodzie, którą użytkujemy, wystąpiły jakiekolwiek przekroczenia lub charakteryzuje się wysokim stopniem twardości.

To dobry i często stosowany sposób uzdatniania wody spożywczej, jeżeli w gospodarstwie domowym pracuje już jakaś stacja uzdatniania wody na cały dom (na przykład zmiękczacz wody), jednak właściwości organoleptyczne wody nie zaspokajają wymagań rodziny

Ultrafiltracja jest propozycją dość często wybieraną przez osoby, którym zależy na naturalnych minerałach w wodzie.

Ze względu na swój niewielki rozmiar i brak zbiornika na magazynowanie wody te filtry kuchenne doskonale pasują do kuchni o niewielkim metrażu, stąd są bardzo często kupowane do mieszkań w blokach

Jaką ultrafiltrację wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej systemów ultrafiltracji, jednak dziś chcielibyśmy Wam zaprezentować dość niestandardową propozycję. Jest nią nowość od polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Slimline POU.

Ecoperla Slimline POU jest ultrafiltracją o bardzo wysokim standardzie, produkowaną na terenie Europy. Produkt powstawał przy współpracy z Erie Water Treatment, a projektanci zaproponowali rozwiązania, jakich często na próżno szukać w przypadku standardowych ultrafiltracji.

Do najważniejszych cech można zaliczyć:

 • Duża powierzchnia filtracyjna wkładów – jest ona nawet dwukrotnie większa niż w przypadku wkładów standardowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda ma naprawdę długi kontakt ze złożem, a same wkłady mają większą żywotność
 • Szczelność wkładów – wkłady dedykowane Ecoperla Slimline POU zostały wykonane z ogromną precyzją. Wyróżniają się bardzo dużą szczelnością, więc nie ma szans, aby jakiekolwiek z zanieczyszczeń przedostało się do środka
 • Blokada obrotowa – to rozwiązanie zastosowane we wkładach filtracyjnych pozwala na szybki demontaż starych, zużytych i równie błyskawiczne założenie w ich miejsce nowych wkładów
 • Automatyczny zawór zwrotny – dzięki niemu nie trzeba zakręcać dopływu wody do urządzenia przed rozpoczęciem serwisowania
 • Szybkozłącza – montaż jest w dużej mierze oparty o szybkozłącza, co znacznie przyspiesza cały proces
 • Kranik – pobór wody z kranika nie trwa długo. Wnętrze zostało wyłożone plastikową wkładką, by nigdy nie dochodziło do kontaktu wody z metalowymi elementami

W przypadku Ecoperla Slimline POU ogromnym atutem jest naprawdę szybki montaż, który można przeprowadzić samodzielnie, kierując się kolejnymi wskazaniami z instrukcji obsługi. Wszystkie materiały montażowe są dostarczane przez producenta wraz z urządzeniem.

Jak przebiega filtracja wody?

W Ecoperla Slimline POU zastosowano trzy etapy filtracji wody. Pierwszy z nich to wkład służący wstępnemu oczyszczaniu wody z zanieczyszczeń mechanicznych. Następnie woda trafia na wkład z prasowanym węglem aktywnym, gdzie jest jeszcze doczyszczana z cząstek mechanicznych. Oprócz tego redukowany jest poziom substancji chemicznych odpowiedzialnych za gorszy smak i zapach wody.

Ostatni etap stanowi wkład z membraną ultrafiltracyjną usuwający wszelkie zanieczyszczenia do 0,1 mikrona. W związku z tym z wody usuwane są niektóre metale ciężkie, cysty czy bakterie.

Wybierz eko sposób na smaczną wodę

Ecoperla Slimline POU jest bardzo ciekawym, niewymagającym uwagi, ekonomicznym, ale przede wszystkim ekologicznym sposobem na doprowadzenie wody kranowej do takiego stanu, który będzie nas satysfakcjonował. Woda może być smaczna, zawsze świeża i dostępna w każdym momencie.

3 Comments

 1. Rzeczywiście, woda z wodociągu jak najbardziej może być filtrowana przez taki system, jeśli sama nie ma w sobie żelaza czy innych zanieczyszczeń takich jak mogą się pojawić w wodzie ze studni. Na pewno jest też ekologiczny, nie ma odrzutu wody do kanalizacji! Jednakże odwrócona osmoza, mimo że produkuje taki odrzut, jest zdecydowanie moim faworytem 🙂

 2. Nad odwróconą osmozą trochę się zastanawiałem, ale jak poczytałem o systemach ultrafiltracji to byłem przekonany od razu 🙂 Fajna opcja dla dobrej jakości wody z wodociągu. Poza tym przekonała mnie filtracja wody na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.