Prawda o odwróconej osmozie

Każdy sprzedawca, niezależnie od tego jakiego rodzaju produkty posiada, robi wszystko, aby sprzedać ich jak najwięcej. Nie ma w tym nic złego do czasu, kiedy zaczyna on okłamywać potencjalnych klientów. Niestety, ale kłamstwo w świecie marketingu to norma. Konsumenci mają nie lada problem z tym, aby odróżnić prawdę od kłamstwa w reklamie. Kłamstwo dotyczy reklamy każdego rodzaju produktów. Również sprzedawcy filtrów do wody posuwają się nie raz do kłamstwa. Najczęstszymi kłamstwami są te dotyczące odwróconej osmozy. Sprzedawcy, którzy oferują filtry wykorzystujące innego rodzaju techniki oczyszczania wody, wymyślają wręcz niestworzone historie na temat odwróconej osmozy.

kawa w filiżance i woda w szklance

Czy czystość wody może być jej wadą?

Swego czasu, rozpowszechniane było kłamstwo, które głosiło, że odwrócona osmoza jest szkodliwa, ponieważ oczyszcza wodę. Brzmi to absurdalnie, jednak wielu producentów innego rodzaju filtrów mówiło o tym zupełnie poważnie.

Według nich, w wodzie powinno zostać nieco zanieczyszczeń, aby woda nadawała się do picia. Prawda jest taka, że im czystsza jest spożywana przez nas woda tym lepiej. Tylko usunięcie wszystkiego co zbędne gwarantuje, że spożywana woda jest zdrowa i bezpieczna dla ludzi.

Ponadto mity dotyczyły również mineralizacji. Obecnie wiele z systemów odwróconej osmozy dostępnych na rynku posiada wkład mineralizujący, dzięki któremu woda ma wszystkie cenne składniki.

Cała prawda o odwróconej osmozie tutaj: https://www.zestudni.pl/blog/odwrocona-osmoza-to-nie-magia-zdradzamy-jak-dziala/

One Comment

  1. Jasne, że tak. A jak komuś nie pasuje miękka woda, to niech pije dodatkowo zmineralizowaną 🙂 Teraz większość filtrów kuchennych jest robionych w taki sposób, że mają oddzielny kranik z wodą wysoko zmineralizowaną. Warto sobie ułatwiać życie i inwestować w takie rzeczy. Fajna sprawa, a dodatkowo pije się dzięki temu dużo więcej wody 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.