Jeśli korzystasz z filtrów mechanicznych w swojej instalacji, wiesz jak ważne jest utrzymanie tych urządzeń w należytej czystości. Na rynku właśnie pojawił się nowy automat do płukania filtrów samoczyszczących, zawór spustowy z timerem K-Matic. Sprawdź, do czego może się przydać w Twoim domu lub w firmie i raz na zawsze zapomnij o ręcznym czyszczeniu filtra mechanicznego do wody.

Czyszczenie wkładów przy pomocy automatów do płukania wstecznego

Aby utrzymać powierzchnię filtra w czystości wskazane jest jego okresowe przepłukiwanie. Wkład może być spłukany wodą, która zamiast przejść przez niego, jak w trakcie normalnej pracy, tylko obmywa powierzchnię filtracyjną, a potem razem z osadem zostaje wyprowadzona na zewnątrz obudowy. Inna metoda to odwrócenie przepływu wody i tak zwane płukanie wsteczne, które w swoich filtrach samoczyszczących Hydra stosuje włoski producent Atlas Filtri. Aby ułatwić to zadanie i zautomatyzować regenerację stosuje się automaty do płukania wkładów.

K-Matic, pierwszy automat do płukania wkładów Hydra na baterie

Zawór spustowy z timerem K-Matic to nowość na rynku automatów do płukania wkładów filtracyjnych. Jest to model dedykowany filtrom narurowym Atlas Filtri z serii Hydra (z wyłączeniem Hydra BIG), który działa na baterie. Sprawdź, jak działa automat K-Matic i zapomnij o ręcznym czyszczeniu filtra samoczyszczącego.

Zawór K-Matic to doskonałe połączenie świetnych jakościowo materiałów, łatwego montażu i intuicyjnego programowania. Dzięki kompaktowym rozmiarom i pracy na bateriach jest łatwy do zainstalowania nawet dla osoby bez doświadczenia instalatorskiego. K-Matic jest także wysoce odporny na działanie wody i pyłu (IP54). Posiada również zabezpieczenie przed niskim poziomem naładowania baterii. Jeśli szukasz sposobu na nienagannie działający filtr samoczyszczący, wypróbuj możliwości, jakie daje automat do płukania wkładów K-Matic.