Nie jesteś zadowolony ze smaku wody kranowej? Chciałbyś ją pić, jednak nie przemawia do Ciebie pod względem zapachu? Wcale nie musisz przerzucać się na wodę butelkowaną! Okazuje się, że istnieje bardzo prosty sposób, by poprawić jej właściwości!

W dobie nagłośnienia wielu spraw związanych z ekologią na pewno i Ty zdajesz sobie sprawę z tego, że woda butelkowana na co dzień nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Przede wszystkim jest to opcja kilkukrotnie droższa od kranówki, a po drugie do środowiska znowu produkowana jest ogromna ilość odpadów, które rozkładają się przez wiele lat i realnie nie podlegają tak często recyklingowi, jak sami byśmy tego chcieli.

W związku z tym należy zastanowić się nad inną alternatywą pozyskiwania wody pitnej na co dzień. A może wcale nie trzeba szukać tak daleko?

Bardzo proste rozwiązanie!

Nie trzeba wymieniać kranówki na plastikowe butelki. Wystarczy po prostu spróbować poprawić jej smak i zapach w taki sposób, aby spełniały nasze oczekiwania. Jest to możliwe za sprawą zastosowania prostego w działaniu filtra kuchennego, który montuje się najczęściej w okolicach zlewozmywaka w kuchni.

Choć filtry kuchenne nie są jeszcze tak popularne jak woda w plastikowych opakowaniach, to stale zyskują na znaczeniu i znajdują swoje miejsce w coraz większej ilości gospodarstw domowych.

Do wody, która jest mało lub średnio zanieczyszczona wystarczającą propozycją są systemy ultrafiltracji. To zazwyczaj kilkuetapowe urządzenia, których główny element stanowi specjalna membrana ultrafiltracyjna.

Największymi plusami tych urządzeń są:

  • Brak odrzutu do kanalizacji
  • Filtracja całej wody na bieżąco
  • Brak potrzeby montażu zbiornika na magazynowanie wody
  • Zachowanie w wodzie wszystkich naturalnie występujących materiałów

Wszystkie cechy wypisane powyżej świadczą o tym, że systemy ultrafiltracji są bardzo ekologiczne i ekonomiczne.

Kto może korzystać z ultrafiltracji?

Warto mieć na uwadze, że systemu ultrafiltracji nie należy brać pod uwagę, jeśli w wodzie, którą użytkujemy, wystąpiły jakiekolwiek przekroczenia lub charakteryzuje się wysokim stopniem twardości.

To dobry i często stosowany sposób uzdatniania wody spożywczej, jeżeli w gospodarstwie domowym pracuje już jakaś stacja uzdatniania wody na cały dom (na przykład zmiękczacz wody), jednak właściwości organoleptyczne wody nie zaspokajają wymagań rodziny

Ultrafiltracja jest propozycją dość często wybieraną przez osoby, którym zależy na naturalnych minerałach w wodzie.

Ze względu na swój niewielki rozmiar i brak zbiornika na magazynowanie wody te filtry kuchenne doskonale pasują do kuchni o niewielkim metrażu, stąd są bardzo często kupowane do mieszkań w blokach

Jaką ultrafiltrację wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej systemów ultrafiltracji, jednak dziś chcielibyśmy Wam zaprezentować dość niestandardową propozycję. Jest nią nowość od polskiej marki Ecoperla – dwa filtry z serii Ecoperla Profine POU.

Ecoperla Profine POU jest ultrafiltracją o bardzo wysokim standardzie, produkowaną na terenie Europy. Produkt powstawał przy współpracy z włoską marką Profine, a projektanci zaproponowali rozwiązania, jakich często na próżno szukać w przypadku standardowych ultrafiltracji.

Do najważniejszych cech można zaliczyć:

  • Duża powierzchnia filtracyjna wkładów – jest ona nawet pięciokrotnie większa niż w przypadku wkładów standardowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda ma naprawdę długi kontakt ze złożem, a same wkłady mają większą żywotność.
  • Szczelność wkładów – wkłady dedykowane Ecoperla Profine POU zostały wykonane z ogromną precyzją. Wyróżniają się bardzo dużą szczelnością, więc nie ma szans, aby jakiekolwiek z zanieczyszczeń przedostało się do środka.
  • Naturalne minerały w wodzie – membrana ultrafiltracyjna pozostawia naturalne minerały w wodzie, pomimo maksymalnego oczyszczania wody kranowej.
  • Szybka i rzadka wymiana wkładów – zajmuje tylko parę minut, a wkłady należy wymieniać jedynie raz w roku!

W przypadku Ecoperla Profine POU ogromnym atutem jest naprawdę szybki montaż, który można przeprowadzić samodzielnie, kierując się kolejnymi wskazaniami z instrukcji obsługi. Wszystkie materiały montażowe są dostarczane przez producenta wraz z urządzeniem.

Jak przebiega filtracja wody?

W Ecoperla Profine POU 3 zastosowano trzy etapy filtracji wody. Pierwszy z nich to wkład służący wstępnemu oczyszczaniu wody z zanieczyszczeń mechanicznych. Następnie woda trafia na wkład z prasowanym węglem aktywnym, gdzie jest jeszcze doczyszczana z cząstek mechanicznych. Oprócz tego redukowany jest poziom substancji chemicznych odpowiedzialnych za gorszy smak i zapach wody.

Ostatni etap stanowi wkład z membraną ultrafiltracyjną usuwający wszelkie zanieczyszczenia do 0,1 mikrona. W związku z tym z wody usuwane są niektóre metale ciężkie, cysty czy bakterie.

Drugi system, czyli Ecoperla Profine POU 2 pozbawiony jest wkładu mechanicznego. Przeznaczony jest głównie dla osób, które użytkują stację uzdatniania wody na cały dom, więc woda jest już wstępnie oczyszczona. Nie ma zatem konieczności ponawiania tego procesu.

Wybierz eko sposób na smaczną wodę

Ecoperla Profine POU jest bardzo ciekawym, niewymagającym uwagi, ekonomicznym, ale przede wszystkim ekologicznym sposobem na doprowadzenie wody kranowej do takiego stanu, który będzie nas satysfakcjonował. Woda może być smaczna, zawsze świeża i dostępna w każdym momencie.