Proces jonizacji wody umożliwia otrzymanie optymalnego poziomu kwasowo-zasadowego, co z kolei w znaczący sposób oddziałuje na funkcjonowanie ludzkiego organizmu – wieloaspektowe działanie wody alkalicznej jest zauważalne oraz odczuwalne, stąd rosnąca popularność urządzeń, nazywanych jonizatorami.

Jonizatory wody – jak działają?

Dzięki wspomnianym urządzeniom, woda zostaje naładowana odpowiednimi jonami w sposób, zapewniający korzystny poziom kwasowości i zasadowości. Spożywanie regularne takiej wody wpływa na całościowe działanie organizmu człowieka.

Jonizator wody umożliwia szybkie i sprawne wyprodukowanie wody alkalicznej, której właściwości wydają się nieograniczone.

Jak inaczej uzyskać wodę alkaliczną?

Interesującym rozwiązaniem może okazać się nowy wkład rewitalizujący, który dopiero podbija polski rynek uzdatniania wody. Ecoperla Elixir jest o wiele tańszym rozwiązaniem w porównaniu do jonizatorów wody, a daje takie same efekty. Dzięki niemu można uzyskać wodę o wysokim pH dodatkowo wzbogaconą o wysokie stężenie magnezu. Dzięki niemu dostęp do wody alkalicznej będzie możliwy w każdym momencie, a sama ciecz zawsze świeża i co najważniejsze – zdrowa.

Woda alkaliczna i jej wpływ na zdrowie

Oddziaływanie wody alkalicznej na człowieka można określić jako wieloaspektowe – korzystne rezultaty zauważalne są bowiem zarówno w sferze fizycznej, jako poprawa wyglądu zewnętrznego i zniwelowanie dolegliwości bólowych oraz dysfunkcji, jak również w odniesieniu do emocjonalnego i psychicznego funkcjonowania człowieka.

Wzrost zdolności koncentracji i skupienia uwagi, usprawnienie logicznego myślenia oraz podniesienie samopoczucia i poprawa ogólnego nastroju to jedne z najczęściej wymienianych pozytywnych efektów spożywania wody alkalicznej.