Twardość wody to cecha wysoce niepożądana przez użytkowników – zazwyczaj powoduje konieczność zakupienia specjalnego filtra, dzięki któremu następuje zmiękczenie wody poprzez usunięcie z niej niepożądanych składników. Są nimi jony wapnia oraz magnezu, których wysoka zawartość jest pożądana ze względów zdrowotnych, jednak wysoce szkodliwa dla instalacji oraz sprzętów kuchennych.

Twarda woda – krótka charakterystyka

Woda cechująca się zawartością wspomnianych elementów pozostawia osad, który wytrąca się z niej i osiada na elementach sanitarnych i w akcesoriach kuchennych. Może on prowadzić do ich uszkodzenia, stąd zasadne wydaje się filtrowanie twardej wody i uczynienie jej miękką.

W wodzie twardej widoczne są zmętnienia, zmienia ona także smak napojów i potraw – z tego względu może znacząco obniżyć codzienne funkcjonowanie jej użytkownika.

Miękka woda – jak ją uzyskać?

Dzięki dostępnym w sklepach branżowych filtrach, możliwe staje się szybkie i bezproblemowe zmiękczenie wody. Dzięki filtracji w sprawny i skuteczny sposób woda zostaje oczyszczona, co wpływa na neutralizację jej smaku oraz pozbycie się niebezpiecznego dla domowych sprzętów osadu. filtry zmiękczające dostępne są w wielu sklepach.

Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline

Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline

Nowością na polskim rynku uzdatniania wody jest kompaktowy zmiękczacz wody polskiej marki – Ecoperla Slimline. Dostępny w 3 wariantach, z czego najmniejszy posiada 14 litrów złoża, natomiast największy aż 24. Jest dostępny w atrakcyjnych cenach, pomimo bardzo wysokiej jakości i nowoczesnym rozwiązaniom. Złoże to najwyższej jakości monosferyczna żywica jonowymienna.