Ecoperla Ecobott to butelka z trzciny cukrowej, która właśnie pojawiła się na rynku! Szybko podbije serca tych, którzy chcą zadbać o siebie oraz o otaczające nas środowisko! Z jakiego powodu? Sprawdźcie!

Polska marka Ecoperla właśnie wprowadziła na rynek nowy produkt. To nie jest system uzdatniania wody przeznaczony do gospodarstw domowych, jakby można było się spodziewać, a gadżet, który pozwala na swobodne przenoszenie uzdatnionej wody w każde miejsce. Wraz z pojawieniem się butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott, mogliśmy dostrzec także nowe oznakowanie „Think Green with Ecoperla”. To nowa akcja marki Ecoperla, mająca na celu promowanie rozwiązań, które mogą przyczyniać się do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne oraz przyczyniać się nawet w minimalnym stopniu do ochrony środowiska. Taka właśnie jest butelka wielokrotnego użytku!

Idea stojąca za Ecoperla Ecobott

Ecoperla Ecobott powstaje na terenie Europy, a wprowadzeniu jej do oferty towarzyszyły dwie myśli przewodnie. Po pierwsze chodzi tu o prawidłowe nawodnienie organizmu. Każdy z nas powinien dbać o ten aspekt, by czuć się dobrze, a nasza gospodarka mogła funkcjonować w sposób prawidłowy. W domu jest to o wiele prostsze. Można pić wodę z kranu bądź poprawić jej jakość z pomocą filtra kuchennego, jak odwrócona osmoza lub ultrafiltracja. Sprawa komplikuje się w momencie, kiedy ten dom opuszczamy. Przecież w pracy, na wycieczce, spacerze, zakupach, siłowni także trzeba mieć na względzie wypijanie odpowiednich ilości wody. Większość brała pod uwagę rozwiązanie w postaci plastikowych butelek. Nie jest to jednak sposób przyjazny naszemu środowisku.

I tu wyłania się druga myśl przewodnia. Marka chciała zaoferować produkt w pełni przyjazny środowisku, który nie będzie miał na nie tak destrukcyjnego wpływu jak plastik. Warto wiedzieć, że produkcja plastikowych butelek pochłania spore ilości wody, energii, powoduje duży ślad węglowy, a w dodatku ma wpływ na zmniejszenie ilości surowca nieodnawialnego, jakim jest ropa naftowa. Kupując wodę w jednorazowych butelkach tracimy więc my sami, przepłacając, ale traci i środowisko. Recykling nadal jeszcze nie jest przeprowadzany na dużą skalę. Większość plastiku zalega jako odpady przez setki lat, zalewając naszą Planetę. Występuje już nawet w formie pływających wysp, na których zaczynają żyć zwierzęta. Nie jest to jednak dla nich korzystne środowisko.

Każdy z nas może to zmienić!

Z plastikowych butelek można zrezygnować! Może to zrobić każdy z nas i nie jest to trudne. Rozwiązaniem na zmniejszenie produkcji w domu plastikowych odpadów jest rezygnacja z kupowania zgrzewek wody na rzecz wielorazowych rozwiązań. Takim jest chociażby dzisiejsza bohaterka artykułu, czyli butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott. Taką butelkę możesz mieć przy sobie zawsze i wypełnić ulubionym napojem. Jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, z łatwością się rozkłada, dzięki czemu dobrze można wyczyścić każdy element. Ecoperla Ecobott można myć w zmywarce, co wiele ułatwia!

Ecoperla Ecobott – zabierz w drogę!

Ecoperla Ecobott ma bardzo nowoczesny, ale zarazem uniwersalny design. Wszystko po to, by każdy, w każdym wieku mógł z niej swobodnie korzystać. Jej kształt i rozmiar sprawiają, że możesz bez problemu schować ją do torebki, plecaka, walizki, torby treningowej. Została stworzona w taki sposób, by dopasować się do miejsca na bidon w rowerze czy kubeczek w samochodzie. Dodatkowo posiada karabińczyk. Ten element z kolei pozwala przypiąć ją do szlufki od spodni lub kluczy. Dzięki temu jej noszenie jest jeszcze wygodniejsze i nie zajmuje dodatkowej przestrzeni. Marka Ecoperla starała się postawić na pełną wygodę i jak najmniejszy ciężar.

Weź ze sobą ulubiony napój!

W butelce z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott możesz przechowywać ulubiony zimny napój! Oczywiście podstawowym zamysłem było przenoszenie wody z kranu lub filtrowanej, jednak obecność dwóch otworów sprawia, że wygodnie można wlewać i pić napoje o różnej gęstości. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, aby zabrać ze sobą shake, smoothie, sok owocowy, mrożoną herbatę, a nawet odżywkę białkową. Ecoperla Ecobott świetnie sprawdzi się jako shaker. Do środka możesz też wrzucić dowolne dodatki, jak kostki lodu, ulubione zioła, świeże i mrożone owoce. Pamiętaj jednak, aby unikać wlewania napojów gorących i gazowanych. Mają negatywny wpływ na tworzywo, z którego została wykonana butelka.

Bezpieczne nawadnianie

Bardzo ważną kwestią jest wpływ tworzywa na nasz organizm. Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest wolna od substancji toksycznych, w tym BPA i ftalanów. Nie powoduje przenikania mikroplastików do napoju i jest w stosunku do niego neutralna. To znaczy, że nie zmienia smaku, zapach czy barwy wlanego płynu. Możemy czuć się bezpieczni!

Ekologiczny proces produkcji

Warto też przyjrzeć się samemu procesowi produkcji butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott. Jest ona wytwarzana z zielonego polietylenu, który jest produktem końcowym obróbki trzciny cukrowej. To tworzywo zaczyna swoją drogę na plantacjach trzciny cukrowej, która potem trafia do przetwórni cukru. Odpadem z produkcji są łodygi trzciny cukrowej, zwane bagasse. Miazga z łodyg trzciny cukrowej pod wpływem wielu procesów jest przekształcana w eko polietylen o trwałości i teksturze podobnej do syntetycznego plastiku.

Główna różnica polega na tym, ze jest to materiał wytwarzany z surowca odnawialnego, na którego produkcję potrzebne są minimalne ilości wody oraz energii. Ponadto wytworzenie i utylizacja butelki wiążą się z naprawdę niskim śladem środowiskowym i węglowym. Ecoperla Ecobott jest też w pełni biodegradowalna i w całości można ją poddać recyklingowi. Zielony polietylen z trzciny cukrowej jest materiałem, który ma szansę stać się już niedługo powszechnie stosowanym zamiennikiem tworzyw sztucznych!

Przeczytaj recenzję: https://www.krainawody.pl/blog/news/ecoperla-ecobott-prawdziwie-ekologiczna-butelka-dostepna-w-polsce

Wybierz ekologicznie!

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest niezwykłym produktem, który przypadnie do gustu wszystkim, którzy chcą zadbać o siebie i szanować środowisko. Ty też możesz zacząć już dziś! Jeśli jeszcze nie masz swojej własnej butelki, zachęcamy do wyboru właśnie tej!