Wiele osób zastanawia się, czy filtry do wody są im potrzebne. Z różnych źródeł płyną bowiem sprzeczne sygnały co do tego faktu. Z jednej strony, wiele osób przekonuje, że przynajmniej w niektórych miastach, takich jak między innymi Gdynia, woda w kranie jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń. Z drugiej jednak strony, gdy nalewamy do szklanki wodę z kranu często gołym okiem widzimy, iż znajduje się w niej jakiś osad.

Uzdatnianie wody

Czy to w Gdyni, czy gdziekolwiek indziej, woda z kranu nie jest idealna. Każdy widzi, że znajduje się w niej wiele zanieczyszczeń. Warto w tym miejscu wspomnieć, że to co widzimy w naszej szklance, to jedynie zanieczyszczenia mechaniczne. Są to takie zanieczyszczenia, które zwykle można zobaczyć gołym okiem. Skoro tego typu zanieczyszczenia znajdują się w naszej wodzie, to równie dobrze mogą znajdować się w niej również zanieczyszczenia mikroskopijnych rozmiarów. Niestety, tego rodzaju zanieczyszczeń nie jesteśmy w stanie wykryć.

Okazuje się, że pomimo kampanii zachęcającej do pica wody z kranu, prowadzonej przez niektóre organizacje, nie jest ona wcale tak czysta, jak mogłoby się wydawać. Uzdatnianie wody wciąż pozostawia wiele do życzenia, a filtry do wody są potrzebne.

Na stronie: https://www.zestudni.pl/ znajdują się urządzenia filtracyjne różnego typu dostosowane do potrzeb gospodarstw domowych zamieszkałych przez małą liczbę osób lub przez duże rodziny.