Czy wiesz, że woda, która płynie w naszych kranach, niekoniecznie jest najlepsza dla naszego organizmu i sprzętów AGD? Niestety, faktem jest, że do oczyszczania wody stosuje się często substancje, których działaniem ubocznym jest utwardzanie wody, jak na przykład wapń, chlor czy magnez. Wówczas jedynym, skutecznym rozwiązaniem jest zmiękczacz wody.

Nowoczesne zmiękczacze wody to urządzenia, które nie tylko w znaczący sposób poprawiają jakość wody używanej w gospodarstwie domowym, ale przede wszystkim podwyższa wydajność sprzętu AGD, oczyszcza armaturę i przedłuża życie kotła i instalacji grzewczej. Innymi słowy zmiękczanie wody przy jego użyciu jest nie tylko korzystne dla zdrowia, ale również dla naszego portfela.

Zmiękczanie wody to proces opierający się na zamianie jonów pierwiastków powodujących jej twardość na jony neutralne. Gdy przez złoże przepływa woda, równocześnie zachodzi zamiana jonów magnezu i wapnia na jony sodu. W momencie, gdy zdolność wymiany jonów wyczerpuje się, złoże regeneruje się poprzez nasycenie roztworem solanki.

Skoro mamy możliwość poprawienia stanu swojego zdrowia za pomocą zmiękczacza wody, dlaczego by z tego nie skorzystać? Na pewno jakość naszego życia będzie znacznie wyższa.