Każdy, kto zdecydował się na zakup urządzenia filtracyjnego do swojego domu z pewnością chce korzystać ze zdrowej i bezpiecznej dla całej rodziny wody. Niestety, lata użytkowania często nie są łaskawe dla stacji uzdatniania wody i mogą powodować spadek jej wydajności. Na szczęście polska marka Ecoperla zaprezentowała na to doskonały sposób.

Premiera dwóch nowych produktów miała miejsce na początku września. Marka tym razem skierowała swój nowy asortyment do osób, które już posiadają w swoich domach stacje uzdatniania wody.

Poznajcie Ecoperla Antidotum

Jedną z nowości, które zaproponowała polskamarka jest preparat w formie granulatu przeznaczony do oczyszczania zmiękczaczy wody. Pasuje do każdego urządzenia tego typu, a więc mogą z niego skorzystać też osoby, które mają u siebie zmiękczacze wody innych producentów.

Zadaniem Ecoperla Antidotum jest usuwanie ze złoża zalegających na nim metali ciężkich. Te związki mają tendencję do osiadania na żywicy w trakcie filtracji, jednak nie są dalej usuwane w procesie regeneracji. Granulat posiada związki, które rozpuszczają metale ciężkie.

Jego zastosowanie jest bardzo proste. Wystarczy wsypać zawartość całej buteleczki do studni zmiękczacza wody. Następnie poczekać około 10 minut aż się rozpuści i uruchomić regenerację wymuszoną.

Producent rekomenduje zastosowanie Ecoperla Antidotum jedynie raz w roku podczas rocznego serwisu zmiękczacza wody.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Ecoperla Antibacter

Drugą nowością od polskiej marki Ecoperla jest płyn dezynfekujący Ecoperla Antibacter. Ten preparat można stosować do wszystkich rodzajów urządzeń uzdatniających wodę. Stosuje się go po to, aby wyeliminować niewielkie skażenie bakteriologiczne (o ile już wystąpiło), w celu oczyszczenia urządzeń filtracyjnych od wewnątrz oraz ich ochrony przed rozwojem mikroorganizmów przez cały rok.

W większości przypadków wystarczy zaaplikować całą zawartość buteleczki do urządzenia, chwilę odczekać i przepłukać filtr wodą, jednak przed użyciem warto zapoznać się z instrukcją obsługi producenta naszej stacji i zastosować się do jego zaleceń związanych z konserwacją.

Specjalna rekomendacja dla właścicieli zmiękczaczy wody

W przypadku zmiękczaczy wody Ecoperla Antibacter i Ecoperla Antidotum rekomenduje się stosować na zmianę co pół roku. Dzięki temu można w łatwy sposób osiągnąć naprawdę dobre efekty ochrony urządzenia oraz pewność higienicznej i wydajnej filtracji.

Pielęgnacja filtra wody nie musi być skomplikowana

Nowości od polskiej marki Ecoperla dowodzą, że pielęgnacja urządzenia filtracyjnego nie musi być skomplikowana i czasochłonna. Marka próbuje zachęcić jak najwięcej osób, aby zadbały o swoje filtry wody, ponieważ zdaje sobie sprawę i chce udowadniać, że taka profilaktyka przynosi naprawdę wiele korzyści.

Konserwacja produktów do uzdatniania wody to temat, który pojawia się dość rzadko, a warto wziąć go pod lupę.