Każdy z nas wie, że picie wody jest niezbędne do życia. Większość wie, że należy wypić przynajmniej dwa litry wody dziennie. Prawie nikt nie wie, że należy pić jonizowaną wodę w celu odpowiedniego nawodnienia organizmu.

Nie każda woda jest wchłaniania w takim samym stopniu przez nasz organizm. Wchłanialność wody zależy od stopnia jej jonizacji. Najlepszym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na doskonałym nawodnieniu organizmu, jest woda alkaliczna.

Żywa woda – woda alkaliczna – charakteryzuje się wysokim współczynnikiem pH. Dodatkowo podczas procesu jonizacji klaster wody zmniejsza się z 10-13 molekuł do 5-6, co powoduje, że woda zdecydowanie szybciej wnika do tkanek i nasyca komórki.

Ale, ale. Skąd wziąć taką wodę? Na szczęście odpowiedź jest bardzo prosta. Dobre jonizatory wody wystarczą, aby stworzyć ją samodzielnie. Te urządzenia opierają się na procesie elektrolizy i pozwalają cieszyć się zdrową wodą każdemu, kto ma taką ochotę.

Jonizatory wody to urządzenia, w których woda poddawania jest działaniu prądu elektrycznego o niskim napięciu. Powoduje to, że rozpuszczone w niej minerały są przyciągane do elektrody dodatniej bądź elektrody ujemnej, co nazywane jest przez fachowców elektrolizą.

Innym, efektywnym sposobem jest zastosowanie wkładu rewitalizującego wodę, który można znaleźć między innymi w systemie odwróconej osmozy polskiej marki Ecoperla Rosa. Woda po filtracji charakteryzuje się pH o wartości nawet 9,5. Taka woda spowalnia proces starzenia się, poprawia krążenie oraz stan układu nerwowego. Więcej o zaletach wody alkalicznej znajdziesz na http://www.vitalogy.pl/zdrowy-styl-zycia,zdrowe-odzywianie,1463,zakwaszenie-organizmu-jak-sie-przed-nim-skutecznie-ochronic.htm