Nie zawsze woda, która leci z naszych kranów jest bezpieczna dla zdrowia, dlatego co jakiś czas warto sprawdzać jej jakość, szczególnie jak jest to woda ze studni. Nie każdy właściciel domu jednorodzinnego ma możliwość podpięcia się do wodociągu, bardzo często jednym rozwiązaniem jest własne ujęcie wody. Oczywiście niesie to ze sobą pewne ryzyko.

Skąd bierze się żelazo w wodzie?

Żelazo i mangan w wodzie może mieć różne pochodzenie. Przeważnie jego związki pochodzą ze skał oraz z gleby. Niekiedy zdarza się, że przyczyną są ścieki metalurgiczne, przemysł ceramiczny, hutniczy albo sztuczne nawozy. Niestety zbyt duża zawartość żelaza w wodzie nie tylko psuje jej smak i zapach, ale może prowadzić do awarii urządzeń AGD.

Oczywiście wpływa również negatywnie na zdrowie – może powodować podrażnienia i odbarwienia skóry, problemy żołądkowe. To dlatego nie warto bagatelizować takiego problemu.

Jak usuwać nadmiar tych substancji?

Odżelaziacz i odmanganiacz polskiej marki z serii Ecoperla Sanitower to sposób na zażegnanie problemów. Chcąc oczyścić wodę ze związków żelaza i manganu, warto zainwestować w urządzenie o nazwie Ecoperla Sanitower.

Jest to sprzęt nowoczesnych, wysokiej klasy, który doskonale filtruje wodę, pozostawiając ją czystą i zdrową. Jego działanie polega na utlenianiu związków żelaza i manganu, co powoduje ich wytrącanie się w postaci stałej.

Ponadto, system Ecoperla Sanitower jest objęty aż 10-letnim okresem gwarancyjnym! Polska marka Ecoperla zapewnia świetne warunki. Przy okazji to doskonałe świadectwo jakości.

Dowiedz się więcej o manganie w wodzie: https://www.krainawody.pl/blog/news/mangan-w-wodzie-czy-jest-szkodliwy-jak-go-usuwac