Kiedy woda w kranie nie jest całkowicie czysta można mówić o dużym problemie. Zanieczyszczenia w wodzie mogą być bowiem bardzo niebezpieczne. Całe szczęście jednak dzisiaj mamy duże możliwości jeśli chodzi o oczyszczanie wody. Wszystko dzięki stacjom wielofunkcyjnym.

Czym jest stacja wielofunkcyjna?

Przykładem stacji wielofunkcyjnej jest Ecoperla Multicab. Jest to dosyć skomplikowane urządzenie posiadające szereg różnorodnych funkcji. Wśród nich między innymi jest bardzo dokładna filtracja wody mająca na celu wytrącenie z niej wszelkich zagrażających zdrowiu i życiu składników. Z czym walczy stacja polskiej marki Ecoperla Multicab? Lista zanieczyszczeń jest bardzo długa, wśród tych najczęściej spotykanych i najgroźniejszych dla zdrowia są natomiast niewątpliwie różnego rodzaju związki organiczne, a także żelazo i inne metale.

Stacje wielofunkcyjne nie tylko filtrują

Jak się okazuje, stacje wielofunkcyjne, jak zresztą sugeruje nawet ich nazwa, mają więcej zadań niż tylko oczyszczać wodę. Ecoperla Multitower, czyli kolejna ze stacji wielofunkcyjnych świetnie sprawdza się na przykład w roli urządzenia do zmiękczania twardej wody. Jest to ważne, gdyż twarda woda jest groźna dla zdrowia oraz niszczy pralki.