Jak się okazuje, jakość wody w ogrodnictwie ma ogromne znaczenie. W jaki sposób ją uzdatniać? Jaka woda jest najlepsza dla roślin?

Rzadko do nawadniania ogrodu stosuje się wodę pochodzącą z wodociągów. To spory wydatek, a do tego rachunki za ścieki wysokie mimo, że większość wody jest wchłaniana poprzez glebę. Zazwyczaj w takich sytuacjach poszukuje się alternatywnych metod nawadniania ogrodu. Niektórzy gromadzą wodę opadową, inni decydują się na budowę studni. Do najpopularniejszych rodzajów należy studnia kopana. Jest to najpłytszy rodzaj studni, więc woda może być zanieczyszczona. Wysokie stężenia żelaza, czy manganu mogą negatywnie wpływać na roślinność. Wysoki stopień twardości wody, czy też nieodpowiednie pH także oddziałują na wzrost i rozwój warzyw, owoców, czy roślin ozdobnych. Co robić w takich sytuacjach?

Zanim wybierzemy odpowiednią stacje filtracyjną warto poczytać więcej o roślinach, które posiadamy w ogrodzie i ich wymaganiach dotyczących jakości wody. Zatroszczenie się o odpowiednią jakość wody będzie skutkowało optymalnymi warunkami dla roślin, a przez to większymi plonami lub bardziej atrakcyjnym wyglądem ogrodu.

Warto skonsultować się ze specjalistą z branży uzdatniania wody. Jeżeli wyniki analizy wody wykażą wysoki poziom żelaza lub manganu, wtedy niezbędna będzie stacja odżelaziają ca lub odmanganiająca. Czasem najlepszym wyborem okazuje się stacja wielofunkcyjna. Przykładowe urządzenia można znaleźć na stronie https://www.zestudni.pl/. Stacje filtracyjne posiadają różne wydajności i parametry. Warto przyjrzeć się temu, co mamy do wyboru.