Każdy lubi wodę, czy to to picia czy do kąpieli, w postaci lodu lub mgiełki w upalne dni. Zimą woda w postaci śniegu zamienia świat w bajkowy pejzaż, a wiosną ciepły deszczyk ożywia i pobudza do wzrostu rośliny. Bez wody nie byłoby życia.

filtracja wody ze studni

Szacunek do wody, jej oszczędzania i zachowania w nieskazitelnej formie powinien dla każdego człowieka być priorytetem. Niestety tak nie jest.

Skąd niekorzystny wygląd wody?

Woda płynąca w naszych kranach bywa dość zanieczyszczona i pomimo filtrów używanych do oczyszczania wody, nie zawsze jesteśmy z niej zadowoleni.

Najczęściej spotykamy się z wodą, która wydaje się brudna. Za taki wygląd odpowiadają związki żelaza powstałe z korozji rur, którymi woda płynie. Pozostawia też nieestetyczne zacieki na umywalkach, wannach i armaturze i mimo że nie jest niebezpieczna, nie należy jej pić.

By pozbyć się tego problemu, można zamontować w gospodarstwie domowym odżelaziacz wody.

Postaw na stację wielofunkcyjną

Innym podobnym urządzeniem, lecz działającym na szerszą skalę jest stacja wielofunkcyjna.

Oprócz oczyszczania wody systemem filtrów, oraz specjalnej żywicy, wyłapującej wszystkie szkodliwe związki, stacja wielofunkcyjna czuwa również nad odpowiednią twardością wody.

Na bakterie lampa UV

Aby pozbyć się różnych bakterii, należy użyć lampy bakteriobójczej. Lampa  ta, emituje silne promieniowanie UV, które niszczy wszelkie drobnoustroje, nie wpływa na smak wody ani nie zmienia jej składu chemicznego. Lampa bakteriobójcza jest bardzo łatwa w użyciu i serwisowaniu.