Czy spotkaliście się wcześniej z połączeniem kolumny węglowej i zmiękczacza wody w jednym urządzeniu? Jeśli nie, to z dumą prezentujemy Wam najnowszy produkt polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Hero stanowiący rewolucyjne 2 w 1. Jeśli jednak słyszeliście już o takich urządzeniach, to udowodnimy, że zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest produktem wyróżniającym się spośród konkurencji i w pełni zasługującym na uwagę.

Ecoperla Hero miało swoją premierę stosunkowo niedawno, a już zdobyło spore uznanie i zainteresowanie. Mimo tego, że nie jest to pierwsza hybryda zmiękczacza wody i kolumny węglowej obecna na rynku, to zrobiła furorę i zainteresowała spore grono osób poszukujących sposobu na zmiękczanie wody i jednoczesne przygotowanie jej do celów spożywczych, bez konieczności zakupu dodatkowe filtra kuchennego.

Warto przyjrzeć się bliżej Ecoperla Hero oraz komponentom, z jakich został zbudowany, aby docenić jego możliwości oraz korzyści, jakie niesie ze sobą instalacja.

Skuteczne oczyszczanie wody z Ecoperla Hero

Przede wszystkim warto zacząć od opisania działania tego urządzenia 2 w 1. Ecoperla Hero został wyposażony w 40 litrów materiału filtracyjnego, z czego ¼ to węgiel aktywny, a pozostałą część stanowi monosferyczna żywica jonowymienna od znanego, niemieckiego producenta Lanxess.

W pierwszej kolejności z wody usuwane są wszelkie związki wywołujące niewłaściwy smak, zapach i barwę wody. Przede wszystkim z wody usuwany jest chlor oraz jego pochodne, które są w stanie podrażnić skórę podczas kąpieli.

Filtracja na węglu aktywnym sprawia, ze woda odzyskuje właściwy smak, zapach oraz barwę, przez co staje się doskonała do bezpośredniego spożycia lub przyrządzania zup, kaw, herbat.

Węgiel aktywny spełnia również funkcję ochronną. Na swojej powierzchni zatrzymuje wszelkie substancje, które mogłyby zaszkodzić prawidłowemu funkcjonowaniu żywicy jonowymiennej. Z drugiej strony impregnacja tego materiału filtracyjnego srebrem stanowi dobre zabezpieczenie przed skażeniem bakteryjnym oczyszczanej wody.

Żywica jonowymienna to materiał, na którym dochodzi do zmiękczania wody poprzez wymianę jonową. Jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za wysoką twardość wody są wymieniane na neutralne jony sodu.

Zmiękczanie wody niesie ze sobą duże oszczędności. To również jeden z najlepszych znanych sposobów na ochronę instalacji, kotła grzewczego, urządzeń AGD. Miękka woda przydaje się również w wykonywaniu codziennych obowiązków. Zapewnia na przykład miękkość i intensywny zapach tkanin po praniu, dobrze rozpuszczają się w niej wszelkiego rodzaju środki czystości i kosmetyki.

Warto podkreślić fakt, że złoża w zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero są podzielone na warstwy i nie ma szans na ich zmieszanie nawet podczas regeneracji przeciwprądowej.

Produkt komfortowy w użytkowaniu

Projektanci zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero pomyśleli nie tylko o tym, aby produkt dokładnie i wydajnie oczyszczał wodę, ale również o tym, by jego użytkowanie było tanie i jak najbardziej dopasowane do preferencji użytkownika.

Wymiary kabinetu zostały dobrane w taki sposób, by urządzenie zajmowało jak najmniej przestrzeni i było możliwe do zamontowania niemal w każdym dowolnie wybranym miejscu. Zastosowane tworzywo jest solidne, nie ugina się łatwo pod naciskiem, nie powinno szybko ulegać zniszczeniu mechanicznemu, jest łatwe do utrzymania w czystości.

Panel sterujący i zbiornik na sól tabletkowaną znajdują się pod przesuwną klapą, która chroni komponenty przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami. Dostęp do zbiornika jest bardzo łatwy, a samo uzupełnianie poziomu soli powinno zabrać dosłownie kilka chwil.

Panel również jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Został wyposażony w wyświetlacz z funkcją podświetlenia. Można ustawić język polski jako główny język menu.

Wielu użytkownikom może spodobać się fakt, że zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero praktycznie nie trzeba programować. Wystarczy ustawić odpowiednią godzinę i twardość wody.

Niezawodna głowica sterująca

Jakość głowicy sterującej w przypadku urządzeń uzdatniających wodę jest równie ważna co jakość złóż filtracyjnych. To w końcu ona odpowiada za poprawność procesu pracy i regeneracji. Warto więc postawić na produkt, który nie będzie łatwo ulegał awariom.

Takim na pewno jest głowica sterująca bezpośrednio połączona z panelem Ecoperla Hero. Została zaprojektowana specjalnie do tego kabinetu i wyprodukowana przez znaną, amerykańską firmę Clack.

Głowica sterująca działa objętościowo. Dodatkowo wyposażono ją w ustawienia Ecoperla Perfect System, dzięki którym praca jest zrównoważona, a koszty eksploatacyjne ograniczone do minimum.

10 lat gwarancji na Ecoperla Hero

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest objęty aż 10-letnim okresem gwarancyjnym! Polska marka Ecoperla zapewnia świetne warunki. Przy okazji to doskonałe świadectwo jakości.

Doskonała odpowiedź na Twoje potrzeby

Jeśli poszukujesz sposobu na jednoczesne zapewnienie sobie w całym domu miękkiej i smacznej wody, to Ecoperla Hero jest produktem, który może Ci się spodobać.

Dobra jakość komponentów, długa żywotność złóż i rozwiązania obniżające koszty użytkowania sprawiają, że ten zmiękczacz wody z węglem aktywnym wysoko plasuje się w rankingach urządzeń spełniających takie funkcje.