Polska marka Ecoperla w tym roku nie zaprzestaje zaskakiwać swoich fanów. Od stycznia do oferty dołączono niezwykły zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero oraz system ultrafiltracji Ecoperla Profine POU. Tym razem przyszła kolej, by pomóc tym, którzy borykają się z przekroczeniami żelaza i manganu w wodzie.

Trzy dokuczliwe kłopoty

W wodzie z własnego ujęcia dokuczliwe mogą być nie tylko przekroczenia żelaza i manganu, ale i siarkowodoru. Ta ostatnia substancja powoduje bardzo przykry zapach i smak wody, przez co kompletnie przestaje nadawać się do użytku.

Żelazo i mangan nie mają bezpośredniego negatywnego wpływu na organizm, mimo to nie należy używać wody bogatej w te zanieczyszczenia. Czasem nie są one widoczne czy wyczuwalne przy pierwszym zetknięciu z wodą. Niezależnie od przekroczenia problem stanowi osad, jaki po sobie pozostawiają.

Ten błyskawicznie gromadzi się w instalacjach i na częściach urządzeń mających styczność z wodą, skutecznie prowadząc do ich awarii, spadku wydajności i kosztownych napraw. To jednak nie jest najgorsze. Zdecydowanie bardziej może szokować wiadomość, że osad po żelazie i manganie to doskonałe środowisko do rozwoju biofilmu. Wśród mikroorganizmów mogą znaleźć się bakterie stanowiące prawdziwe zagrożenie dla organizmu. Mówiąc bardziej dosadnie, żelazo i mangan mogą być pośrednią przyczyną skażenia wody.

Jak zwalczać żelazo, mangan i siarkowodór?

Na rynku właśnie pojawił się odżelaziacz i odmanganiacz Ecoperla Oxytower z komorą sprężonego powietrza. To idealny sposób na zwalczanie trzech zanieczyszczeń jednocześnie. Ten produkt różni się od klasycznych odżelaziaczy i odmanganiaczy. Do działania wcale nie potrzebuje zewnętrznych, dodatkowych urządzeń do napowietrzania wody, jak zwężka napowietrzająca czy hydrofor ocynkowany. Jak to możliwe?

Dzięki komponentowi, jaki stanowi komora sprężonego powietrza, Ecoperla Oxytower cały proces aeracji i filtracji jest w stanie przeprowadzić samodzielnie. Uzdatnianie i napowietrzanie zachodzą wewnątrz butli ciśnieniowej urządzenia.

Jak dokładnie działa Ecoperla Oxytower?

Do wnętrza Ecoperla Oxytower wprowadzana jest surowa woda. Pierwszym etapem, na który natrafia jest komora sprężonego powietrza. Tutaj woda jest natleniana, a następnie kierowana na 75 litrów złoża filtracyjnego.

Na etapie napowietrzania dochodzi do wytrącania siarki w formie cząsteczek stałych. W taki właśnie sposób eliminowany jest problem siarkowodoru.

Na materiale filtracyjnym dochodzi do katalizy. Wskutek reakcji tlenu z rozpuszczonymi w wodzie związkami żelaza i manganu powstają cząstki stałe tych metali, które są łatwe do odfiltrowania z wody.

Aby zapobiec przenikaniu cząstek nierozpuszczalnych żelaza i manganu do instalacji, warto za Ecoperla Oxytower założyć filtr narurowy z wkładem mechanicznym.

Co z regeneracją w Ecoperla Oxytower?

Regeneracja w Ecoperla Oxytower odbywa się automatycznie, jej rodzaj to regeneracja czasowa. Zazwyczaj jest planowana na podstawie parametrów wody oraz zużycia. W większości przypadków należy się nastawić, że ten proces będzie się samoczynnie uruchamiał co 1 do 5 dni.

Podczas regeneracji najpierw jest spuszczane powietrze z poduszki, następnie rozpoczyna się proces płukania wstecznego. Ma to na celu bardzo dokładne oczyszczenie złoża. Po zakończeniu tego etapu komora znowu jest napełniana sprężonym powietrzem, natomiast złoże jest układane za sprawą delikatnego przepływu współprądowego.

Tanie użytkowanie

Odżelaziacze i odmanganiacze z komorą sprężonego powietrza wcale nie potrzebują do działania środków chemicznych. Są regenerowane tylko i wyłącznie wodą. To oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu oraz uwagi. Ten proces można uznać za w pełni przyjazny środowisku.

Ecoperla Oxytower jest jednym z najtańszych takich urządzeń. Wszystko za sprawą Ecoperla Smart System. Jest to system specjalnie dobranych przez doświadczonych ekspertów ustawień głowicy sterującej. Dzięki nim na regenerację są pobierane minimalne ilości wody.

Komponenty najwyższej jakości

Kolejnym argumentem, który przemawia na korzyść Ecoperla Oxytower są komponenty tworzone w najlepszych europejskich i amerykańskich fabrykach. Jakość broni się sama! Za wykonaniem głowicy sterującej stoi Clack, natomiast złoże filtracyjne to powszechnie znany i doceniany na całym świecie Birm.

10-letnia gwarancja na Ecoperla Oxytower

Stacja uzdatniania Ecoperla Oxytower jest objęta aż 10-letnim okresem gwarancyjnym! Polska marka Ecoperla zapewnia świetne warunki. Przy okazji to doskonałe świadectwo jakości.

Wypróbuj, jeśli masz problemy z żelazem i manganem

Jeśli tylko pozwalają na to parametry, Ecoperla Oxytower może być bardzo dobrym rozwiązaniem problemów z wodą. To wydajny sposób na zażegnanie kłopotów w przypadku gospodarstw domowych korzystających z hydroforu membranowego lub jeśli nie ma miejsca na montaż dużego układu z hydroforem ocynkowanym i zwężką napowietrzającą.