Odmanganiacz, czy odżelaziacz wody. Co wybrać?

Żelazo i mangan w wodzie zawsze są zjawiskami niekorzystnymi, które pojawiają się jednak w ujęciach wody na terenie wielu obszarów kraju, szczególnie jeśli korzystamy z ujęć głębinowych. Są to naturalnie występujące w środowisku pierwiastki, wypłukiwane do wody z gleby i ze skał. Jeśli mamy wodę kranową wywołującą rdzawe zacieki na zlewie, wannie czy w brodziku, może świadczyć to o obecności w niej metali ciężkich.

staw z czerwoną kroplą wody

Zanim zastosujesz odmanganianie wody, sprawdź czy sieć wodociągowa nie uległa korozji, ponieważ również stąd niewielkie ilości metali ciężkich mogą przenikać do wody.

Odżelaziacz i odmanganiacz – kiedy się przydadzą?

Zastanawiamy się jednak często, czy zastosować odmanganiacze wody czy może odżelaziacze? Bardzo często mangan i żelazo idą ze sobą w parze i oba te pierwiastki występują w wodzie kranowej jednocześnie, przy czym żelazo w nieco większej ilości.

Polecane jest wykonanie analizy wody, dzięki czemu dowiemy się w jakiej ilości pierwiastki te znajdują się w naszej wodzie kranowej, dzięki czemu będzie można dobrać odpowiednie urządzenie oczyszczające.

Wysokiej klasy odmanganiacze dostępne są na https://www.krainawody.pl/10-odmanganiacze.

Stacje wielofunkcyjne – czy to dobre rozwiązanie?

Obecnie popularne są urządzenia multifunkcyjne, które łączą odmanganiacz i odżelaziacz w jednym, usuwając metale ciężkie z wody, oczyszczając ją i poprawiając jej walory smakowe.

Taka stacja uzdatniania wody pracuje dla całego domu i zazwyczaj programowana jest na regenerację złożay w godzinach nocnych. W zależności od urządzenia oczyszczanie trwa do kilkudziesięciu minut. Jest to tańsze rozwiązanie i zajmuje mniej miejsca, niż zakup zarówno odmanganiacza jak i odżelaziacza i montowanie ich osobno na sieci. Jednak należy wziąć pod uwagę, że nie sprawdzi się przy każdej wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.