W wielu łazienkach występuje problem z wodą twardą. Przyczynia się do powstawania kamienia i szlamu na urządzeniach kąpielowych, co znacznie osłabia ich estetykę, a także znacznie zmniejsza żywotność. Na szczęście ten problem można rozwiązać przy użyciu dobrego środka do zmiękczania wody i prawidłowego przygotowania urządzeń sanitarnych.

Łazienka powinna być błyszcząca i czysta, co czyni ją idealnym miejscem na odpoczynek. Jednakże wysypka z kamienia tworzącego się w miejscach przepływu wody bardzo skutecznie utrudnia relaksację.

Co warto wiedzieć o twardej wodzie?

Woda twarda charakteryzuje się wysokimi stężeniami magnezu, wapnia i innych metali. W dużym stopniu obecność twardej wody zależy od miejsca zamieszkania, a w szczególności od źródła zaopatrzenia w wodę. Twarda woda występuje w praktycznie całym kraju, a w największych aglomeracjach poziom twardości jest bardzo wysoki. Zwłaszcza w takich miejscach należy stosować zmiękczacze wody. W celu utrzymania higieny w łazience istotne jest również dbanie o prawidłowy stan armatury. Uporanie się z twardą wodą w łazience może być bardzo trudne. Pomóc może w tym dopiero odpowiedni zmiękczacz wody, który pozbędzie się jej raz na zawsze.

Twarda woda to nieplanowane wydatki

Bardzo twarda woda może prowadzić do bardzo szybkiego zużycia elementów odwadniających. Zwykle rury są blokowane, a dysze w głowicy prysznicowej ulegają uszkodzeniom. Problem polega również na osadzaniu białego nalotu na brodzikach, wannach, stawach lub płytkach pod prysznic. Jeśli kamień nie zostanie natychmiast usunięty, może się okazać bardzo widoczny i ostatecznie bardzo trudny do usunięcia po pewnym czasie. Zmiękczanie wody jest konieczne, ponieważ może przyczynić się do przedłużenia żywotności wielu elementów łazienkowych i utrzymania ich w czystości.