Co, jeśli w wodzie jest za dużo żelaza i manganu?

Nie zawsze woda, która leci z naszych kranów jest bezpieczna dla zdrowia, dlatego co jakiś czas warto sprawdzać jej jakość, szczególnie jak jest to woda ze studni. Nie każdy właściciel domu jednorodzinnego ma możliwość podpięcia się do wodociągu, bardzo często jednym rozwiązaniem jest własne ujęcie wody. Oczywiście niesie to ze sobą pewne ryzyko.

mangan i żelazo w wodzie

Skąd bierze się żelazo w wodzie?

Żelazo i mangan w wodzie może mieć różne pochodzenie. Przeważnie jego związki pochodzą ze skał oraz z gleby. Niekiedy zdarza się, że przyczyną są ścieki metalurgiczne, przemysł ceramiczny, hutniczy albo sztuczne nawozy. Niestety zbyt duża zawartość żelaza w wodzie nie tylko psuje jej smak i zapach, ale może prowadzić do awarii urządzeń AGD.

Oczywiście wpływa również negatywnie na zdrowie – może powodować podrażnienia i odbarwienia skóry, problemy żołądkowe. To dlatego nie warto bagatelizować takiego problemu.

Jak usuwać nadmiar tych substancji?

Odżelaziacz i odmanganiacz Ecoperla Sanitower to sposób na zażegnanie problemów. Chcąc oczyścić wodę ze związków żelaza i manganu, warto zainwestować w urządzenie o nazwie Ecoperla Sanitower.

Jest to sprzęt nowoczesnych, wysokiej klasy, który doskonale filtruje wodę, pozostawiając ją czystą i zdrową. Jego działanie polega na utlenianiu związków żelaza i manganu, co powoduje ich wytrącanie się w postaci stałej.

Dowiedz się więcej o manganie w wodzie: https://www.krainawody.pl/blog/news/mangan-w-wodzie-czy-jest-szkodliwy-jak-go-usuwac

One Comment

  1. Na żelazo i mangan tylko Ecoperła Sanitower 🙂 Wodę mieliśmy fatalną, dobrano nam właśnie to urządzenie z napowietrzaniem i woda jest naprawdę super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.