Dlaczego warto sprawdzić twardość wody płynącej z kranu?

Mało kto myśli o tym, aby sprawdzać poziom twardości wody w kranie. Jednakże, często i bez tego można zauważyć, że jest problem. Twarda woda bowiem sama daje o sobie znać. Co robić, gdy się ją wykryje?

zmiękczacz wody na kłopoty z twardą wodą

Prosty sposób na twardość wody

Jak się okazuje, dzisiaj są proste sposoby na twardość wody. Co istotne, nie trzeba wzywać fachowca, aby zmiękczyć nieco wodę. Wystarczy jedynie, prosty zwykle w obsłudze, niewielkich rozmiarów zmiękczacz wody. Czym jest to przydatne urządzenie?

Butla ze złożem filtracyjnym

Zmiękczacz wody wygląda jak niewielkie nieco niecodzienne urządzenie, w którego wnętrzu umieszczone jest złoże filtracyjne. Przepływając przez złoże woda traci pierwiastki odpowiedzialne za jej twardość.

Jakość zmiękczacza wody

Warto zauważyć, że nie wszystkie złoża okazują się być skuteczne. Część z nich niezbyt efektywnie filtruje wodę. Jak trafić na takie złoże filtracyjne, które pomoże raz na zawsze uporać się z problemem?

Wydaje się, że rozwiązaniem jest wybór zmiękczacza wody, który został już wypróbowany przez innych użytkowników. Do najbardziej znanych i cenionych należy dzisiaj zmiękczacz wody polskiej marki Ecoperla Slimline CS 30. Zaletą tego zmiękczacza wody jest nie tylko złoże filtracyjne, ale również głowica sterująca, którą obsłuży bez trudu każdy laik.

One Comment

  1. Myślimy nad zmiękczaczem, ponieważ będziemy niedługo wprowadzać się do nowego domu. A szkoda mi nowych instalacji i urządzeń na twardą wode! Badalismy ją kropelkowym testerem i wyszła naprawdę twarda, mimo że dom na obrzeżach dużego miasta. Jednak taki zmiękczacza może okazać się dobrym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.