Woda żywa, inaczej nazywana wodą alkaliczną to jedno z najważniejszych odkryć w dziedzinie zdrowia i naturalnego stylu życia. Nic więc dziwnego, że grono jej użytkowników na całym świecie z roku na rok znacząco rośnie. Woda alkaliczna posiada wiele cennych właściwości. Oto niektóre z nich.

Pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową

Dzięki wysokiemu pH wody, które uzyskać można między innymi dzięki użyciu specjalnego wkładu rewitalizującego polskiej marki Ecoperla Elixir, uzyskać można wodę o wartości pH nawet do 9,5. To sprawia, że woda alkaliczna świetnie radzi sobie w sytuacjach zakwaszenia organizmu.

Poprawia nastrój

Woda alkaliczna działa także bezpośrednio na mózg. Ma wyjątkowe właściwości antystresowe i pomaga zachować dobry nastrój i cieszyć się życiem. Poza tym świetnie walczy ze zmęczeniem i pomaga na długo zachować energię do życia i działania.

Zwalcza cholesterol i wysoki poziom cukru

Wodę żywą bardzo poleca się osobom starszym, ponieważ zwalcza ona cholesterol. Oprócz tego powinny regularnie pić ją osoby cierpiące na cukrzycę. Pomaga ona bowiem regulować poziom cukru we krwi.

Przeciwdziała wolnym rodnikom

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom antyutleniającym, woda alkaliczna nadaje się doskonale do zwalczania wolnych rodników, a co za tym idzie sprawia, że organizm jest dłużej młody i pełen siły.