Komfort użytkowania miękkiej wody

Twardość wody to cecha wysoce niepożądana przez użytkowników – zazwyczaj powoduje konieczność zakupienia specjalnego filtra, dzięki któremu następuje zmiękczenie wody poprzez usunięcie z niej niepożądanych składników. Są nimi jony wapnia oraz magnezu, których wysoka zawartość jest pożądana ze względów zdrowotnych, jednak wysoce szkodliwa dla instalacji oraz sprzętów kuchennych.

komfort użytkowania zmiękczanej wody

Twarda woda – krótka charakterystyka

Woda cechująca się zawartością wspomnianych elementów pozostawia osad, który wytrąca się z niej i osiada na elementach sanitarnych i w akcesoriach kuchennych. Może on prowadzić do ich uszkodzenia, stąd zasadne wydaje się filtrowanie twardej wody i uczynienie jej miękką.

W wodzie twardej widoczne są zmętnienia, zmienia ona także smak napojów i potraw – z tego względu może znacząco obniżyć codzienne funkcjonowanie jej użytkownika.

Miękka woda – jak ją uzyskać?

Dzięki dostępnym w sklepach branżowych filtrach, możliwe staje się szybkie i bezproblemowe zmiękczenie wody. Dzięki filtracji w sprawny i skuteczny sposób woda zostaje oczyszczona, co wpływa na neutralizację jej smaku oraz pozbycie się niebezpiecznego dla domowych sprzętów osadu. filtry zmiękczające dostępne są w wielu sklepach.

Nowością na polskim rynku uzdatniania wody jest kompaktowy zmiękczacz wody polskiej marki – Ecoperla Slimline CS. Dostępny w 5 wariantach, z czego najmniejszy posiada 11 litrów złoża, natomiast największy aż 30. Jest dostępny w atrakcyjnch cenach, pomimo bardzo wysokiej jakości i nowoczesnym rozwiązaniom. Złoże to najwyższej jakości żywica jonowymienna marki Lewatit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.