Profesjonalne usuwanie bakterii, wirusów i zanieczyszczeń z wody

Odwrócona osmoza to zjawisko wykorzystywane obecnie w nowoczesnych filtrach przeznaczonych do oczyszczania wody w domach jak i mieszkaniach. Inne filtry do wody nie mogą z nimi konkurować pod względem skuteczności.

kropla wody z kranu

Dokładne oczyszczanie wody z odwróconą osmozą

Filtry wykorzystujące odwróconą osmozę charakteryzują się tym, że niemal w 100% usuwają wszelkie zanieczyszczenia, bakterie i wirusy znajdujące się w wodzie. Warto jednak wspomnieć, że wraz z tymi niekorzystnymi dla nas substancjami, usuwa także wszelkie sole mineralne – wodę po takim oczyszczeniu należy mineralizować w sztuczny sposób, ale część z filtrów ma już zamontowane mineralizatory. Istnieje też możliwość zastosowania odwróconej osmozy z mieszaczem do regulacji minerałów naturalnie występujących w wodzie. Taką możliwość ma choćby system polskiej marki – Ecoperla Profine Zero.

Gwarancja skuteczności z odwróconą osmozą

Nie ma jednak filtra, który byłby skuteczniejszy. Jeśli woda jaka płynie z kranu jest bardzo zanieczyszczona lub mocno chlorowana, wybór takiego filtra w typie Ecoperla Profine Zero będzie bardzo dobrym rozwiązaniem – poprawi walory zdrowotne wody jak i jej smak.

Warto jednak wspomnieć o jednym, podstawowym minusie tego sposobu oczyszczania wody. Na filtr wykorzystujący odwrócona osmozę trzeba przeznaczyć nieco większą kwotę. Ponadto należy pamiętać o regularnej wymianie wkładów filtracyjnych.

Filtr taki powoduje odrzut do kanalizacji. Aby wytworzył litr sterylnie czystej wody, musi zużyć nawet 3 litry odrzutu – na szczęście ten można wykorzystać do celów użytkowych, na przykład podlewania kwiatów bądź spłukiwania toalety.

Poznaj najlepsze filtry kuchenne: https://www.krainawody.pl/blog/news/popularne-systemy-do-filtracji-wody-w-kuchni

One Comment

  1. To prawda, odwrócona osmoza świetnie oczyszcza wodę z wszelkich mikroorganizmów. Ja akurat mam filtr marki Ecoperla (model: Rosa) i bardzo sobie zachwalam, aczkolwiek z firmy Puricom również kiedyś polecano mi filtry. Fajne rozwiązanie do kuchni, polecam tym, którzy nie znają 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.