Uważaj, azotany mają wpływ na zdrowie

Spora liczba osób zwraca dużą uwagę na spożywane przez siebie produkty i jakość wody, którą pije. Producenci urządzeń do filtracji wody wychodzą na przeciw potrzebom klientów, przez co na rynku pojawia się coraz większa ilość urządzeń do filtrowania wody z substancji szkodliwych, takich jak chlor, pestycydy, kamień, azotany czy też siarczany.

azotany w wodzie użytkowej

Jak usuwać azotany?

Filtry działają na różnych zasadach. Najczęściej w domach spotykamy się z dzbankami filtrującymi na wymienne wkłady węglowe, jednak nie mają one dużej skuteczności i wystarczą tylko w przypadku w miarę dobrej jakości wody kranowej.

Jeśli woda, którą mamy w domu pochodzi ze studni głębinowych, a my mieszkamy w okolicy terenów upraw rolniczych powinniśmy rozważyć zakup lepszej jakości urządzenia filtracyjnego które na celu ma głównie usuwanie azotanów.

Skąd azotany biorą się w wodzie?

Jednymi z częściej używanych nawozów są te, zawierające azotany. Spowodowane jest to ich wysoką skutecznością i dostępnością. Niestety wielu rolników przekracza znacznie zalecane dawki i używa ich nieumiejętnie, a w połączeniu z nieodpowiednią filtracją ścieków skutkować to może znacznym zanieczyszczeniem wód gruntowych.

Ponieważ azotany w wodzie pitnej są bardzo niebezpieczne dobrym rozwiązaniem jest zakupienie urządzenia np. polskiej marki Ecoperla Nitratower, które uzdatni wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.