Twarda woda to taka, która zawiera zbyt duży poziom minerałów, zwłaszcza magnezu oraz wapnia. Są one przez nią nabywane w wyniku kontaktu ze skałami czy glebą. Dlatego na przykład woda deszczowa traci swoją naturalną miękkość po spadnięciu na ziemię i staje się twarda. Proces ten jest na szczęście odwracalny, a udział mają w tym specjalne zmiękczacze wody.

Warto z nich korzystać, ponieważ zbyt twarda woda może mieć bardzo negatywny wpływ na wiele aspektów związanych z jej użytkowaniem. Dotyczy to również stanu oraz kondycji skóry, która bardzo niekorzystnie reaguje na kontakt z twardą wodą.

Twarda woda to problem w całym domu

Bardzo twarda woda może utrudniać wytworzenie piany przy korzystaniu z produktów myjących, przez co nie mogą się one również dostatecznie dobrze rozpuścić. Skutkiem tego jest pozostawienie nieprzyjemnej warstwy na skórze, nawet po dokładnym spłukaniu. W efekcie na jej powierzchni pozostawiane są takie takie same nieczystości, jak w czajniku lub na grzałkach zmywarki. Twarda woda może blokować pory, a ich zatykanie przyczynia się do powstawania trądziku oraz innych wyprysków. Zmiękczanie wody jest konieczne w przypadku, gdy częsty kontakt z twardą cieczą na trwałe pogarsza ogólny stan skóry.

O twardej wodzie więcej informacji znajduje się na http://www.zmiekczacze.com/

Woda niekorzystna dla skóry

Może ona przyczyniać się na przykład do znacznego jej wysuszenia. Zbyt mała ilość wytwarzanej piany wymusza zastosowanie większej ilości środka myjącego, co w efekcie wydłuża płukanie przy użycie twardej i nierzadko ciepłej wody. Kondycję wysuszonej skóry można poprawić, stosując specjalne kosmetyki oraz środki nawilżające. Jednak lepszym rozwiązaniem jest skuteczny zmiękczacz wody. Pozwoli on na znacznie lepsze rozpuszczanie oraz zmywanie kosmetyków, ponieważ pozbawi wodę jonów magnezu i wapnia, które zakłócają cały proces. Miękka woda może uchronić domowników również przed wieloma innymi zagrożeniami.