Nowoczesne wstępne filtry Cintropur wyposażane są w specjalistyczne wirówki. Element ten pozwala na oczyszczanie wody przy pomocy efektu cyklonowego. W kompletnych zestawach znajdują się specjalne klucze serwisowe, a także polipropylenowe wkłady Cintropur o określonej ilości mikronów.

Polipropylenowe wkłady Cintropur powszechnie stosowane są w celu redukcji zanieczyszczeń mechanicznych, które mogą występować w wodzie. Dzięki temu bardzo dobrze nadają się do usuwania zawiesin i osadów, na przykład mułu, piasku czy rdzy.

Jak działają filtry Cintropur?

Filtry Cintropur to urządzenia najnowszej generacji, które przeprowadzają proces czyszczenia przy wykorzystaniu efektu cyklonowego. Wykonane są przy użyciu najlepszych materiałów oraz odpowiednich technologii produkcyjnych. Dzięki temu oczyszczają wodę bardzo precyzyjnie, a wszystkie ich elementy są trwałe i szczegółowo dopracowane pod względem konstrukcyjnym. Dodatkową zaletą jest fakt, że filtry Cintropur należą do jednych z najtańszych tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Również koszty ich eksploatacji są wyjątkowo niskie, co w połączeniu z dużą trwałością daje możliwość skorzystania z bardzo opłacalnej inwestycji.

Sprawdź, który filtr Cintropur sprawdzi się u Ciebie na https://www.zestudni.pl/cintropur/

Wysoka wydajność przeznaczona także do przemysłu

Filtry Cintropur projektowane są z myślą o osiągnięciu jak największej wydajności. Dlatego nawet przy oczyszczaniu wody dla bardzo dużych obiektów, nie powodują spadku ciśnienia. Filtry Cintropur wyróżniają się również standardowym zastosowaniem specjalnej wirówki, która wymusza na strumieniu wody ruch wirowy. Nadana mu w ten sposób siła odśrodkowa, strąca największe cząsteczki zanieczyszczeń w dół klosza. Jednocześnie rękaw filtrujący gwarantuje przeprowadzenie końcowej filtracji zgodnie z określoną przez użytkownika dokładnością. Na spodzie klosza umiejscowiony jest korek spustowy, który pozwala na okresowe przeczyszczanie filtru z największych zanieczyszczeń.