Wiele osób szuka pomysłu na polepszenie swego zdrowia. Należy oczywiście zacząć od polepszenia jakości jedzenie, ale równie często szukamy dodatkowej suplementacji. Jednym z takich suplementów, które mogą polepszyć stan zdrowia jest woda jonizowana – woda alkaliczna.

Czym jest woda alkaliczna?

Woda alkaliczna jest nazywana wodą żywą. Wytwarzana przez jonizatory wody, posiada wiele cennych pierwiastków, które pozwolą cieszyć się zdrowiem na dłużej i uzupełnią powstające w organizmie braki. Jonizator wody wytwarza wodę alkaliczną na drodze elektrolizy. W czasie tej reakcji dochodzi do dysocjacji anionów i kationów, przez co jedna część wody jest alkaliczna, a druga z kolei kwasowa. Woda alkaliczna to woda żywa, kwasowa natomiast jest nazywana wodą martwą. Jonizatory oczyszczają wodę ze szkodliwych substancji, przez co ta posiada lepsze walory smakowe oraz jest mniej twarda. Przez to urządzenia AGD będą mogły działać dłużej, a potrawy będą smakować lepiej.

Woda, która zapobiega starzeniu się

Jonizowanie wody jest bardzo ciekawą częścią uzdatniania wody. Dzięki jonizowaniu możliwe będzie oczyszczenie wody z części szkodliwych pierwiastków. Woda żywa cieszy się uznaniem wielu ludzi, jednak nie ma póki co jasnych dowodów na jej lecznicze własności. Należy jednak zgodzić się ze stwierdzeniem, że jest zdrowa, gdyż jest wolna od szkodliwych substancji.